+48 500 206 128 Trzebnicka 7a-7b  lokal 4/2, 59-140 Chocianów
WSPIERAMY
Lokalne Grupy Działania

15-lecie LGD Szlakiem Granitu! 22.07.2023r.

15-lecie LGD Szlakiem Granitu!

W sobotę, 22 lipca o godzinie 14:00 na boisku sportowym w Dobromierzu przy Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku odbędzie się jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” połączony z VI edycją Festiwalu „Dolny Śląsk na Ludowo”.

W tym dniu odbędzie się także kolejna edycja Festiwalu „Dolny Śląsk na Ludowo”, którego celem, podobnie jak w latach ubiegłych, jest pielęgnacja tradycji polskich poprzez prezentację, popularyzację i międzypokoleniową transmisję tradycji ludowych Dolnego Śląska. Na scenie pojawią się utalentowani pasjonaci folkloru i tańców tradycyjnych z zespołów: Kostrzanie, Dobromierzanie, Cicha Woda z Udanina, Jaworzynianie, Kostomłocianie, Ale Babki z Witoszowa, Krukowianie, Marzenie z Gminy Kłodzko, Wojcieszowianie, Kapeli Ludowej Jana Boduszka, Echo z Bolkowa oraz Goczałkowianie.

W programie wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji takich jak:

  • Jarmark Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk” współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego,
  • bezpłatne atrakcje dla dzieci (dmuchaniec, animacje, GEO-Zabawa),
  • wystawa wraz z wykładami nt. historii obszaru LGD w Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku organizowana wspólnie z Wieżą Widokową w Dobromierzu,
  • strefa gastronomiczna przygotowana KGW oraz lokalne Stowarzyszenia,
  • szereg stoisk promocyjno-animacyjnych, w tym wystawa Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Muzeum Techniki Rolniczej,
  • zabawa taneczna z DJ KrisS oraz DJ MazzY.

Warto zatem zaplanować sobie ten czas i spędzić sobotnie popołudnie podczas wyjątkowej imprezy. Serdecznie zapraszamy!

Organizowany festiwal otrzymał dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej szczegółów znajdą Państwo także na stronie www.lgd-szlakiemgranitu.pl

Facebook Pagelike Widget